Coffee table LYNGVIG 60x110 1 shelf dark oak
SKU: 3630077
Buy Online
Buy in Store
JYSK Dalma — 1 Հատ
JYSK Megamall — 0 Հատ
JYSK Erebuni — 0 Հատ
Ընտրեք սրահը
Specifications
| Type | Coffee table |
| Form | Oblong |
| Material | Oak veneer, Particle board, Solid oak |
| Material | Top: Oak veneer, Particle board, Bottom: Solid oak, Side: Solid oak, Surface: Oak veneer, Solid oak, Shelf: Solid oak |
| Colour | Dark oak |
| Includes | 1 shelf |
| Size assembled | Width: 60 cm, Length: 110 cm, Height: 45 cm |
| Distance between legs | 76 cm,36 cm |
| Ground clearance under table | 43 cm |
| Assembly status | Self assembly |
| Size unassembled | Width: 69 cm, Length: 119 cm, Height: 8 cm |
| Weight | 12 kg |
| Max load | 20 kg |
| Number of parcels | 1 |
| Environmental and health certification | FSC® Mix |
| Storage space | Under table top |
| Wood material and origin | Solid oak, Croatia, Oak veneer, Croatia, Particle board, China |
| Botanical name | Quercus petraea |