End table NIELSHAVE #55 travertine
SKU: 3650188
Buy Online
Buy in Store
JYSK Dalma — 0 Հատ
JYSK Megamall — 0 Հատ
JYSK Erebuni — 0 Հատ
Not available for online order
Specifications
| Type | End table |
| Form | Round |
| Material | Melamine, Particle board |
| Material | Top: Melamine, Particle board, Bottom: Melamine, Particle board, Legs: Melamine, Particle board |
| Colour | Travertine |
| Size assembled | Diameter: 55 cm, Height: 42 cm |
| Assembly status | Self assembly |
| Size unassembled | Width: 57 cm, Length: 86 cm, Height: 6 cm |
| Weight | 9 kg |
| Max load | 15 kg |
| Number of parcels | 1 |
| Environmental and health certification | FSC® Mix |
| Wood material and origin | Particle board, Poland |
| Botanical name | Picea abies, Pinus sylvestris |