PIL WELLPUR STRANDA 30x33x9cm
SKU: 4338101
Buy Online
Buy in Store
JYSK Dalma — 18 Հատ
JYSK Megamall — 1 Հատ
JYSK Erebuni — 0 Հատ
Ընտրեք սրահը
Specifications
| Filling type | Memory foam pillow |
| Pillow type | Travel pillow |
| Size | Width: 30 cm, Length: 33 cm, Height: 9 cm |
| Filling weight | 290 g |
| Filling | Moulded AIR memory foam infused with bamboo charcoal |
| Total weight | 350 g |
| Fabric composition | 100% polyester |
| Construction | Foam core |
| Colour | Grey |
| Wash | 60°C mild, cover only |
| Bleaching | Do not bleach |
| Tumble-dry | * Tumble drying possible, lower temperature (max. 60ºC) |
| Ironing | Do not iron |
| Dry cleaning and wet cleaning | Do not dry clean |
| Instruction | Be sure to close zipper before washing, Cover washable, Filling is not washable |
| Environmental and health certification | OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Features | Ergonomic, Infused with bamboo charcoal |
| Packing | Bellyband |
| Quality rating | PLUS |