Sideboard OVTRUP 3 doors beige
SKU: 3640304
Buy Online
Buy in Store
JYSK Dalma — 0 Հատ
JYSK Megamall — 0 Հատ
JYSK Erebuni — 1 Հատ
Ընտրեք սրահը
Specifications
| Type | Sideboard |
| Material | MDF, PP (polypropylene), Solid birch, Steel |
| Material | Front: MDF, Top: MDF, Bottom: MDF, Side: MDF, Legs: Steel, Back: MDF, Frame: MDF, Solid birch, Shelf: MDF |
| Doors | MDF |
| Handle(s) | Steel |
| Hinges | Steel |
| Legs | Steel |
| Feet | PP (polypropylene) |
| Colour | Beige |
| Door feature(s) | Soft-close |
| Includes | 2 shelves, 3 doors |
| Size assembled | Width: 150 cm, Height: 85 cm, Depth: 45 cm |
| Assembly status | Self assembly |
| Size unassembled | Width: 56 cm, Length: 159 cm, Height: 72 cm |
| Weight | 47 kg |
| Max load | 20 kg |
| Number of parcels | 2 |
| Environmental and health certification | FSC® 100% |
| Wood material and origin | MDF, China, Solid birch, Estonia |
| Botanical name | Betula pendula |