Sideboard JUNGEN 2 doors 3 drawers wild dark oak colour
SKU: 3670260
Buy Online
Buy in Store
JYSK Dalma — 0 Հատ
JYSK Megamall — 0 Հատ
JYSK Erebuni — 1 Հատ
Ընտրեք սրահը
Specifications
| Material | HDF (High density fibreboard), MDF, Melamine, Particle board |
| Material | Front: MDF, Melamine, Top: Melamine, Particle board, Bottom: Melamine, Particle board, Side: Melamine, Particle board, Legs: MDF, Back: HDF (High density fibreboard), Frame: MDF, Melamine, Shelf: Melamine, Particle board |
| Colour | Oak |
| Drawer feature(s) | Drawer stop |
| Includes | 2 doors, 2 shelves, 3 drawers |
| Size assembled | Width: 165 cm, Height: 85 cm, Depth: 44 cm |
| Assembly status | Self assembly |
| Size unassembled | Width: 54 cm, Length: 174 cm, Height: 10 cm |
| Weight | 69,6 kg |
| Number of parcels | 4 |
| Environmental and health certification | FSC® Mix |
| Wood material & origin | Particle board, Poland, MDF, Poland, HDF (High density fibreboard), Poland |