Inner cushion fibre 40x60 KARITINDEN
SKU: 4331928
Buy Online
Buy in Store
JYSK Dalma — 15 Հատ
JYSK Megamall — 12 Հատ
JYSK Erebuni — 0 Հատ
Ընտրեք սրահը
Specifications
| Filling type | Fibre pillow |
| Pillow type | Inner cushion |
| Size | Width: 40 cm, Length: 60 cm, Height: 10 cm |
| Filling weight | 330 g |
| Filling | 100% polyester (100% recycled), siliconised hollow-fibre |
| Total weight | 350 g |
| Fabric composition | 100% polypropylene |
| Construction | 1 chamber |
| Colour | White |
| Edge | Colour: White, Material: 100% polypropylene, Form: Overlock |
| Wash | 60°C mild |
| Bleaching | Do not bleach |
| Tumble-dry | Do not tumble dry |
| Ironing | Do not iron |
| Dry cleaning and wet cleaning | Do not dry clean |
| Instruction | Do not bleach or wring |
| Aftercare | Must be washed and dried in a machine which can take a load of min. 7 kg |
| Environmental and health certification | STANDARD 100 by OEKO-TEX® |
| Packing | Poly bag |
| Quality rating | BASIC |
| Height | Low |