Beach towel HASSELFORS 80x160 vanilla
SKU: 2349802
Buy Online
Buy in Store
JYSK Dalma — 7 Հատ
JYSK Megamall — 5 Հատ
JYSK Erebuni — 1 Հատ
Ընտրեք սրահը
Specifications
| Material | 100% cotton |
| Weight | 350 g/m². |
| Size | 80x160 cm |
| Wash | 60°C |
| Bleaching | Do not bleach |
| Tumble-dry | * Tumble drying possible, lower temperature (max. 60ºC) |
| Ironing | ** Ironing possible, normal temperature (max. 150ºC) |
| Dry cleaning and wet cleaning | Do not dry clean |
| Instruction | Wash before use, Wash with similar colours, wash separately the first times |
| Environmental and health certification | OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Design | Patterned |
| Colour | Vanilla |
| Method of colouring | Reactive dyed |
| Quality rating | GOLD |