TV bench VEDDE 2 drawers wild dark oak colour
SKU: 3601083
Buy Online
Buy in Store
JYSK Dalma — 0 Հատ
JYSK Megamall — 0 Հատ
JYSK Erebuni — 1 Հատ
Ընտրեք սրահը
Specifications
| Type | TV bench |
| Material | HDF (High density fibreboard), MDF, Melamine, Particle board |
| Material | Front: Melamine, Particle board, Top: Melamine, Particle board, Bottom: Melamine, Particle board, Side: Melamine, Particle board, Legs: Plastic, Back: HDF (High density fibreboard), Frame: MDF, Surface: Melamine, Shelf: Melamine |
| Drawer | Front: Melamine, Particle board, Bottom: HDF (High density fibreboard), Side: Melamine, Particle board, Back: Melamine, Particle board |
| Colour | Oak, Oak |
| Drawer feature(s) | Drawer stop |
| Includes | 2 drawers |
| Size assembled | Width: 130 cm, Height: 53 cm, Depth: 53 cm |
| Assembly status | Self assembly |
| Size unassembled | Width: 54 cm, Length: 139 cm, Height: 10 cm |
| Weight | 35,4 kg |
| Environmental and health certification | FSC® Mix |
| Wood material & origin | Particle board, Czech Republic, Poland, Slovakia, Ukraine, HDF (High density fibreboard), Czech Republic, Poland, Slovakia, MDF, Czech Republic, Poland, Slovakia, Ukraine |
| Botanical name | Betula pendula, Fagus sylvatica |