Dining chair TUREBY beige fabric
SKU: 3655008
Buy Online
Buy in Store
JYSK Dalma — 4 Հատ
JYSK Megamall — 0 Հատ
JYSK Erebuni — 0 Հատ
Ընտրեք սրահը
Specifications
| Material | PP (polypropylene), PU (polyurethan), Plywood, Polyester, Solid pine , Solid rubber wood |
| Material | Seat: PP (polypropylene), PU (polyurethan), Plywood, Polyester, Solid pine , Solid rubber wood, Back: PU (polyurethan), Plywood, Polyester, Solid pine , Solid rubber wood, Leg: Solid rubber wood |
| Frame | Plywood, Solid pine , Solid rubber wood |
| Seat | Fabric: Polyester, Foam material: PU (polyurethan), Foam density: 24 kg/m³ |
| Backrest | Fabric: Polyester, Foam material: PU (polyurethan), Foam density: 24 kg/m³ |
| Treatment | Clear lacquer |
| Padding | Seat and back |
| Colour | Beige |
| Size assembled | Width: 47 cm, Height: 100 cm, Depth: 60 cm |
| Seat height | 47 |
| Seat depth | 43 |
| With armrests | No |
| Assembly status | Self assembly |
| Size unassembled | Width: 46 cm, Length: 101 cm, Height: 32 cm |
| Environmental and health certification | FSC® 100% |
| Weight | 15 kg |
| Tested for | 110 kg |
| Wood material and origin | Solid rubber wood, Thailand, Solid pine , America, Plywood, China |
| Botanical name | Hevea brasiliensis, Pinus Teada |