Sofa GEDVED 2 seater light grey fabric
SKU: 3600394
Buy Online
Buy in Store
JYSK Dalma — 1 Հատ
JYSK Megamall — 0 Հատ
JYSK Erebuni — 0 Հատ
Ընտրեք սրահը
Specifications
| Type | 2-seater sofa |
| Material | Foam, Hardwood, Plywood, Polyester, Solid rubber wood |
| Material | Seat: Foam, Hardwood, Plywood, Polyester, Back: Foam, Hardwood, Plywood, Polyester, Armrest: Foam, Plywood, Polyester, Leg: Solid rubber wood |
| Seat | Fabric: Polyester, Foam material: Polyether foam, Foam density: 25/20 kg/m³ |
| Backrest | Fabric: Polyester, Foam material: Polyether foam, Foam density: 20/40 kg/m³ |
| Armrest | Fabric: Polyester, Foam material: Polyether foam, Foam density: 20/40 kg/m³ |
| Outer fabric | 100% polyester |
| Colour | Light grey |
| Type of springs | |
| Number of springs/m² | 72 |
| Size assembled | Width: 154 cm, Height: 85 cm, Depth: 84 cm |
| Seat height | 50 |
| Seat depth | 50 |
| Assembly status | Self assembly |
| Size unassembled | Width: 151 cm, Length: 83 cm, Height: 38 cm |
| Weight | 31 kg |
| Number of parcels | 1 |