PIL 1300g HAMAR 50x70cm
SKU: 4253204
Buy Online
Buy in Store
JYSK Dalma — 1 Հատ
JYSK Megamall — 0 Հատ
JYSK Erebuni — 5 Հատ
Ընտրեք սրահը
Specifications
| Filling type | Memory foam pillow |
| Pillow type | Pillow |
| Size | Width: 50 cm, Length: 70 cm, Height: 13 cm |
| Filling weight | 1300 g |
| Filling | 80% shredded memory foam + 20% polyester |
| Total weight | 1550 g |
| Fabric composition | 60% polyester/40% viscose |
| Construction | Foam core |
| Colour | White |
| Edge | Colour: White |
| Wash | 40°C |
| Bleaching | Do not bleach |
| Tumble-dry | * Tumble drying possible, lower temperature (max. 60ºC) |
| Ironing | Do not iron |
| Dry cleaning and wet cleaning | Do not dry clean |
| Instruction | Cover washable |
| Environmental and health certification | OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Features | Adjustable height, Viscose made from bamboo |
| Quality rating | PLUS |
| Height | High - Adjustable height |