PIL WELLPUR VIGLEN 40x60x11cm
SKU: 4345400
Buy Online
Buy in Store
JYSK Dalma — 9 Հատ
JYSK Megamall — 0 Հատ
JYSK Erebuni — 0 Հատ
Ընտրեք սրահը
Specifications
| Filling type | Memory foam pillow |
| Pillow type | Pillow |
| Size | Width: 40 cm, Length: 60 cm, Height: 11 cm |
| Filling weight | 980 g |
| Filling | Moulded AIR memory foam |
| Total weight | 1168 g |
| Fabric composition | 100% polyester |
| Construction | Foam core |
| Colour | White |
| Wash | 60°C mild, cover only |
| Bleaching | Do not bleach |
| Tumble-dry | * Tumble drying possible, lower temperature (max. 60ºC) |
| Ironing | Do not iron |
| Dry cleaning and wet cleaning | Do not dry clean |
| Instruction | Always wash with similar colours, Cover washable, Filling is not washable, Stretch gently into shape after wash |
| Environmental and health certification | OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Packing | Cardboard box |
| Quality rating | GOLD |
| Height | Medium |